Sikeres gyermek tippek, megoldások elsőkézből.
Hogyan legyen minden nap jó napod?
Sikeres gyermek, boldog felnőtt
Amikor még nem törekedtél arra, hogy Sikeres Gyerek legyél, biztos vagyok benne, hogy az egyik napod jó nap volt, a másik meg rossz. Aztán voltak rázós napok, pocsék napok, szürke napok, „minek is keltem fel ma” napok, és elvétve volt egy-egy kiemelkedően gyönyörű nap.
Mától kezdve legyen minden napod jó nap! Megmutatom, hogy csináld.
Minden nap, amikor felébredsz, kérdezd meg magadtól, hogy: „Jó napom legyen ma, vagy rossz?”
És mivel nem vagy önmagad ellensége, kérlek válaszold azt, hogy: „Ma legyen jó napom!”
Ugye, mennyire egyszerű?
DE! Előfordulhat, hogy gonoszkodó osztálytársak, rosszindulatú matek feladatok, túl hideg víz az uszodában, vagy igazságtalanul vádaskodó tanárok (mára megint nem tanultál eleget) megpróbálják elrontani a napodat.
Ebben az esetben a varázsmondat: igaz, hogy… (nem tanultam eleget, hideg a víz, nem értem a matekot, bőrig áztam, undokoskodott velem a Juli, megszidott anya, stb), mégis tudom, hogy jó vagyok és szeretem magam. És egész nap jó napom van!
Tanácsok sikeres gyerekeknek
Miért olyan fontos, hogy rend legyen körülötted? » Hogyan legyen minden nap jó napod? »
Hogyan fogadd el magad? » Hogyan legyen önbecsülésed? » Tanácsok az önbecsülésed növeléséhez »
Miért fogadd el magad MOST? » Az első menstruáció » Az első magömlés » A barátságról »
Hasonlítgatás » Hogyan legyél sikertelen? »
Kamasz önbizalom növelő tréning
Ha szeretnéd, hogy könnyebb kamaszkorod legyen, ha szeretnéd, hogy magabiztosan teljesíts a megnövekedett követelmények között is, ha szeretnéd, hogy harmonikusabbá váljanak a kapcsolataid, akkor gyere el a Kamasz önbizalom növelő tréningre.
Rendezvénynaptár:
Biztosítunk, hogy az egyedi igényeidet - az adott lehetőségeken belül - messzemenően figyelembe vesszük.
Kamasz önbizalom növelő tréning »
Szia, Csehák Hajnalka vagyok. Amikor kislány voltam, folyton iskolást játszottam. Volt egy ajtó a házunkban, ami olyan zöldre volt festve, mint az iskolai táblák. Ez az ajtó volt a tábla, amire krétával írtam, rajzoltam, a babáim, mackóim voltak a gyerekek, én pedig a tanító néni voltam.
Később csendes és szégyenlős kamasz lettem. Kíváncsi voltam, de nem mertem a felnőttektől kérdezősködni, ezért a barátnőimmel összesúgva, tiltott könyveket olvasva próbáltam „felvilágosodni”. Akkor elhatároztam, hogy ha nekem gyerekem lesz, nálunk nem lesznek kényes kérdések.
Amikor felnőttem, először tényleg tanító néni lettem, azután pedig pszichológus. Most az a munkám, hogy válaszoljak a kényes kérdésekre és a szomorú felnőttek és gyerekek arcára mosolyt varázsoljak. Hogy közösen kitaláljuk, hogyan lehetnek boldogabbak.